Image

Jak pić, żeby nie mieć kaca? Wyjaśniamy kilka sposobów


Jak uniknąć kaca? Wyjaśniamy kilka sposobów


Przede wszystkim #kac #hangover to naturalny objaw zbyt dużej ilości alkoholu wypitej dnia poprzedniego. To taki stan, gdzie nie jesteśmy pracować na pełnych obrotach, mamy bóle głowy, nudności, pesymizm, brak apetytu, wymioty - jesteśmy generalnie odwonieni. Co zrobić zatem, by ten stan nam szybciej ustąpił?


Zabezpiecz swój powrót


Pamiętaj, by przygotować zza wczasu sobie bezpieczny powrót do domu. Umów się z domownikami, że wrócisz później, miej klucze przy sobie i zaplanowaną taksówkę lub inny powrót - np. komunikacją, kup bilet i miej w portfelu. Jeśli maz aplikację Uber / Bolt - upewnij się, że na karcie podpiętej masz środki i będziesz w stanie wrócić. Taki plan awaryjny warto mieć zawsze :)


Nie pij na pusty żołądek

Wiele osób ma tak, że jeśli spożywa alkohol to nie chce jej się jeść - brak apetytu. Jednak #kac uwielbia pusty żołądek... Staraj się bardzo dużo pić wody i zjeść odpowiednio wcześniej. Często na stole leży jakiś owoc - przegryź, zjedz pomarańczę, coś co dostarczy dodatkowo porcję witamin. Możesz przygotować sobie również na imprezę wyciskany sok z warzyw i owocy bogatych w witaminę C.


Zjedz porządne śniadanie na kaca

Stan, który nazywamy kacem często wiąże się z niskim poziomem glukozy we krwi. Jeśli na drugi dzień wstajesz i masz kaca - nawet jeśli Ci się nie chce jeść czujesz wymioty - zjedz obfite śniadanie i zadbaj o porcję witamin - warzyw i owoców. Zamiast smażonej kiełbasy czy pizzy na kaca, dużo lepsze będę kanapki z pomidorem, rzodkiewką, szczypiorkiem i do tego np. jajko na miękko lub jajecznica. Herbata koniecznie słodzona i dodajmy troszkę cytrynki. Mniam!


Szafka z przydasiami na kaca

Przed samym snem, postaw sobie obok łóżka butelkę wody mineralnej. Sprawi, że przed samym snem jeszcze zrobisz większego lub mniejszego łyka wody, a wnocy możesz się przebudzić i również i zaraz po przebudzeniu również. Pamiętaj, że kc to takie trochę odwodnienie, więc nie zapominaj o spożywaniu dużej ilości wody. Nawet jeśli Ci się nie chce pić - wypij przynajmniej 2l wody na drugi dzień. Część osób układa na takiej szafce jakąś przekąskę i wierzy, że zapewni im lepszy poranek. Nigdy nie próbowałem - trzeba spróbować :)Ciepła wódka i napoje

Jeśli przepijasz wódkę colą to spróbuj zrobić eksperyment i popijać wodą, sokami pomarańczowymi. Legenda głosi, że jeśli pijesz wódkę to niech będzie ona w temperaturze pokojowej - dlaczego ciepła?! Okazuje się, że jeśli pijesz ją ciepłą, to nie jesteś w stanie jej wypić aż tak dużo jak w przypadku zimnej. W naturalny sposób, wypijesz chociaż tego jednego kieliszka mniej, a to na pewno pomoże na drugi dzień.


Dodatkowo, może wybrać wódkę zamiast whisky, koniaka czy tequilli. Okazuje się, że one mają one wiekszą ilośc kongenerów które wpływają na nasze samopoczucie dnia kolejnego.Udanej zabawy i podziel się w komentarzu - czy Ci się udało uniknąć kaca!Zostaw komentarz

Z tej samej kategorii