Image

Ciekawostki motoryzacyjne, legendy, o których nie słyszałeś na pewno!


Ciekawostki motoryzacyjne, które pozwoli na rozwój tej dziedziny


Słyszałeś kiedyś legendę o mężczyźnie, który biegł przed samochodem, by ostrzec innych przechodniów? A słyszałeś, że w Dubaju sto wiele drogi i luksusowych pojazdów? Świnia, dzięki której powstał pickup na przewożenie większych towarów.


Pierwszy na świecie wyścig samochodowy


Podczas, gdy mówimy o motoryzacji, nie można wspomnieć o pierwszej imprezie sportowej z udziałem samochodów. Wyścig. Odbył się od 22.07.1984 na trasie Paryż-Rouen. Pomysłodawcą był redaktor naczelny "Le Petit Journal". Do wyścigu zostały zarejestrowane około 102 pojazdy, ale ostatecznie pojechało 21 samochodów, które były napędzane w różny sposób - silniki parowe, elektryczne oraz spalinowe.


Co ciekawe, trasa liczyła aż 126 km. Ostateczny wynik uzależniony był nie tylko od tego kto pierwszy dotarł na metę, ale też od komfortu i bezpieczeństwa jazdy .Porzucone samochody w Dubaju


ZEA czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie to z pewnością kraj, w którym możemy spotkań najlepsze, najdroższe i najbardziej luksusowe samochody. Ilość spalanego paliwa, często nikt nie sprawdza. Wiele ludzi, Szejków i prezesów firm, jako swój status społeczny prezentuje poprzez zakup drogi i luksusowych aut. Co się dzieje kiedy jednak owi właściwiele jednak tracą całe pieniądze i wpadają w wielkie długi? Idą do więzienia. Wyroki są często bardzo długie. Jedynym sposobem zatem jest ucieczka - ale nie swoim samochodem tylko tym czym tylko akurat jest pod ręką.


Taki samochody zostają porzucone samopas, na parkingach, często z kluczami w środki i otwarte.Zostaw komentarz